«Միասնական Հայրենիք» կուսակցության վստահված անձինք ընտրախախտումներ են արձանագրել
«Միասնական Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակ Անուշ Դոլուխանյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ տարբեր ընտրատեղամասերում իրենց վստահված անձինք ընտրախախտումներ են արձանագրել, դրանք առավելապես կապ ունեն քվեաթերթիկը լուսանկարելու հետ.
«Մենք արձանագրություն կկազմենք և ընտրատեղամասերը փակվելուց հետո հանդես կգանք հայտարարությամբ կամ էլ կդիմենք պատկան մարմիններին»:
Լուսանկարած քվեաթերթիկները ո՞ւմ օգտին են հարցին ի պատասխան, տիկին Դոլուխանյանն ասաց, որ առավելապես «Ազատ Հայրենիքի»:
«Արձանագրենք այն, որ դա ընդամենը հետևանքն էր այն ամենի, ինչ տեղի է ունեցել դրանից առաջ», - ավելացրեց «Միասնական Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակը:

Доверенные лица партии “Единая Родина” зафиксировали избирательные нарушения
Пресс-секретарь партии “Единая Родина” Ануш Долуханян в беседе с Hetq.am сообщила, что их доверенные лица зафиксировали нарушения на различных избирательных участках. Все они касаются фотографирования на мобильный телефон проголосованного бюллетеня.
“Мы составим протокол и после закрытия избирательных участков выступим с заявлением, либо обратимся в компетентные органы”.
На вопрос, в чью пользу были сфотографированные бюллетени, А. Долуханян сказала, что в основном в пользу партии “Свободная Родина”.