Վարդենիսում դասերը չեն վերսկսվել. ծնողները երեխաներին դպրոց չեն թողնում
Արագածոտնի մարզի Վարդենիս գյուղի աշակերտները փետրվարի 29-ից դպրոց չեն հաճախում: Հիշեցնենք, որ ծնողները բոյկոտել են և երեխաներին թույլ չեն տալիս 4-րդ աստիճանի վթարայնություն ունեցող դպրոց հաճախել:
Դպրոցի տնօրեն Ավետիք Ավետիսյանը «Հետքին» տեղեկացրեց, որ ծնողների բոյկոտից հետո գյուղ են եկել ՀՀ քաղաքաշինության նախարարության և մարզպետարանի աշխատակիցները, զննել են դպրոցը և գնացել, սակայն այդպես էլ կոնկրետ ոչինչ չեն ասել' նոր դպրող կառուցվելու է, թե' ոչ: Իսկ ծնողները շարունակում են երեխաներին տանը պահել:

В школах Вардениса занятия пока не возобновились
Школьники села Варденис Арагацотнской области с 29 февраля не ходят на занятия. Напомним, что родители не пускают детей в школу, здание которой имеет 4-ю степень аварийности.
Директор школы Аветик Аветисян сообщил “Hetq”-у, что после объявления родителями бойкота в село прибыли представители министерства градостроительства и областной администрации, которые осмотрели здание и уехали, так и не сказав ничего конкретного о том, будет построена новая школа или нет. Родители же продолжают запрещать детям ходить на занятия.