Հայաստանը մասնակցելու է Գերմանիայի «ITB’ 2012» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին
Մարտի 7-ից 11-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը տեղական 16 զբոսաշրջային ընկերության հետ համատեղ, Հայաստանը ներկայացնելու է Գերմանիայում կայանալիք «ITB’ 2012» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին:
Նախատեսվում է, որ այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցելու են շուրջ 180 երկրի ներկայացուցիչներ և 170 հազար այցելու:
«ITB’ 2012»-ի շրջանակներում նախատեսված է ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանի հանդիպումը Համաշխարհային զբոսաշրջային կազմակերպության (UNWTO) գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆայի հետ և մասնակցությունը «Մեծ մետաքսե ճանապարհ» զբոսաշրջային երթուղու զարգացմանն ուղղված «UNWTO»-ի նախարարական հանդիպմանը:
ՀԱՄՀ-ի հանրային կապերի գրասենյակի հաղորդմամբ՝ ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպվում է Գերմանիայում ՀՀ դեսպանատան և Գերմանիայի զբոսաշրջային գործակալների միության (DVR) հետ ՀԱՄՀ համագործակցությամբ:

Армения примет участие в международной туристической выставке “ITB’ 2012”
Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) совместно с 16-ю местными туристическими компаниями представит Армению на международной туристической выставке “ITB’ 2012”, которая пройдет в Германии с 7-го по 11-е марта. Ожидается, что в этом году в выставке примут участие около 180 стран, а число посетителей составит 170 тысяч.
В рамках “ITB’ 2012” предусмотрена встреча исполнительного директора ФНКА Армана Хачатряна с генеральным секретарем Всемирной туристической организации (UNWTO) Талебом Рифаи и участие во встрече министров UNWTO по вопросу развития Великого Шелкового пути.
Участие Армении в выставке организуется при содействии посольства РА в Германии и Союза турагентов Германии (DVR). Об этом сообщает пресс-служба ФНКА.