Արցախի Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված 6 քաղաքացի կա, որոնցից երկուսն ունեն ջերմություն
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ այս պահի դրությամբ Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված 6 քաղաքացի կա, որոնցից երկուսն ունեն ջերմություն: Նրանք առնչվում են Միրիկ գյուղում արձանագրված դեպքի հետ:
Տեղեկատվական շտաբի հաղորդմամբ` 6 քաղաքացիներից էլ փորձանմուշ է վերցվել և ուղարկվել հետազոտության: Եվս երեք քաղաքացուց փորձանմուշ է վերցվել ավելի ուշ:
Միրիկն ու հարակից համայնքները շարունակում են մնալ ինքնամեկուսացման մեջ, այնտեղ հերթապահություն իրականացնող բուժանձնակազմը տեղից որևէ ահազանգ չի ստացել:
Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար կրկին կոչ ենք անում հետևել պաշտոնական լրահոսին, որը ներկայացվում է Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով:

В Арцахе изолированы шесть человек
По сообщению Министерства здравоохранения Арцаха, на данный момент в медобъединении Кашатахского района изолированы шесть граждан. У двоих из них повышенная температура. Все эти лица связаны с инфицированным из села Мирик.
По сообщению информационного штаба, один из шести граждан сдал тест, еще трое будут протестированы чуть позже.
Мирик и соседние общины продолжают находиться на самоизоляции. Дежурящие здесь медики не получали каких-либо сигналов.
Во избежание ложных и непроверенных данных вновь призываем следить за официальными сообщениями информационного штаба сформированной недавно в Арцахе межведомственной координационной комиссии по профилактике распространения коронавируса нового типа.