Արցախում նոր թեստավորված քաղաքացիներ չկան
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ նոր թեստավորված քաղաքացիներ չկան:
Կորոնավիրուսի վարակով հաստատված 6 քաղաքացուց երեքի վիճակը գնահատվում է բավարար, երկուսինը՝ միջին ծանրության, մյուսի մոտ վարակին բնորոշ ախտանիշներ չկան:
Նախարարությունը հորդորում է՝ կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար կրկին կոչ ենք անում հետևել պաշտոնական լրահոսին, որը ներկայացվում է Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով:

В Арцахе нет новых протестированных граждан
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что на данный момент нет новых протестированных граждан.
Состояние трех из шести пациентов с подтвержденным коронавирусным заболеванием оценивается как удовлетворительное, двух пациентов – как средней тяжести, у остальных нет характерных для инфекции симптомов.
Минздрав призывает во избежание ложных и непроверенных данных следить за официальными сообщениями, которые предоставляет информационный штаб межведомственной координационной комиссии по профилактике распространения коронавируса нового типа в Республике Арцах.