Ստեփանակերտի 1/4 ընտրատեղամաս. 1041 ընտրողների ընդհանուր թվից քվեարկել է 300-ը
Ինչպես հաղորդում է Արցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը՝ ժամը 14.00-ի դրությամբ Հանրապետության նախագահի 2-րդ փուլի ընտրություններին մասնակցել է 29 443 ընտրող կամ ընտրողների 28,4 տոկոսը:
Ի տարբերություն ընտրությունների առաջին փուլի՝ նույն ժամանակահատվածում ընտրություններին մասնակցել է 19,9 տոկոսով ավելի քիչ ընտրող։
Մարտի 31-ին կայացած համապետական ընտրությունների առաջին փուլին՝ ժամը 14-ի դրությամբ, ընտրություններին մասնակցել էր 50 534 ընտրող կամ ընտրողների 48,3 տոկոսը:
«Հետքը» 1/4 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Սամվել Եվրիյանին խնդրել է մեկնաբանել, թե ինչպես են ընթանում ընտրություններն ընտրատեղամասում:
«Քվեարկությունը նորմալ, բայց դանդաղ է ընթանում: Մինչև այս պահը 1041-ից քվեարկությանը մասնակցել է 300 քաղաքացի»,- ասաց հանձնաժողովի նախագահը:

На избирательном участке 1/4 Степанакерта проголосовало менее трети избирателей
Сегодня с 08:00 в Республике Арцах проходит второй тур президентских выборов. Как сообщает ЦИК Арцаха, по состоянию на 14.00 во втором туре голосования приняли участие 29.443 избирателя, или 28,4 %.
В отличие от того же временного периода в первом туре сегодня явка избирателей составляет менее 19,9 %.
По состоянию на 14.00 31-го марта в общегосударственных выборах приняли участие 50.534 избирателя, или 48,3 %.
Hetq.am попросил председателя комиссии избирательного участке 1/4 Самвела Еврияна прокомментировать ход выборов.
“Голосование проходит нормально, но медленно. К этому моменту из 1041 избирателя проголосовали 300”,- сказал С. Евриян.