Քարվաճառի բնակչի հետ շփված բուժանձնակազմի ներկայացուցիչներից մեկը կորոնավիրուսով է ախտորոշվել
Արցախի առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ նախօրեին թեստավորված 11 քաղաքացու փորձանմուշի արդյունքներից 10-ն արդեն ստացվել է, ըստ որի 9 քաղաքացու մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել: Նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ավելի վաղ Հանրապետական բժշկական կենտրոն տեղափոխված Քարվաճառի բնակչի հետ շփված բուժանձնակազմի ներկայացուցիչներից մեկի մոտ, ում հետ շփման մեջ գտնվող անձանց մեկուսացման ուղղությամբ այս պահին աշխատանքներ են տարվում:
Ավելի վաղ հաստատված և Քաշաթաղի բուժմիավորումում մեկուսացված երկու քաղաքացու կրկնակի թեստավորման արդյունքը կրկին բացասական է եղել. արդյունքում նրանք այսօր դուրս կգրվեն:
Մեկ քաղաքացու թեստավորման արդյունքների մասին կտեղեկացնենք ավելի ուշ՝ հետազոտության արդյունքները ստանալուց հետո:

У одного из медработников, контактировавших с инфицированным жителем Карвачара, выявлен коронавирус
Министерство Арцаха сообщает, что уже получены результаты 10-ти из сданных накануне 11 тестов, согласно которым у девяти граждан коронавирусное заболевание не подтверждено. Инфекция выявлена у доставленного ранее в Республиканский медцентр одного из сотрудников медперсонала, который общался с инфицированным жителем Карвачара. В настоящее время ведутся работы по изоляции контактировавших с ним лиц.
Результаты повторного тестирования изолированных в медобъединении двух лиц вновь дали отрицательный результат, и сегодня они смогут отправиться домой.