«Այս վճիռը անօրինական ու հիմար դատական ակտ է»,- ասում է Արթուր Գրիգորյանի փաստաբանը
«Այս վճիռը անօրինական ու հիմար դատական ակտ է, որը կազմվել է անինքնասեր մարդկանց կողմից: Մենք անպայման բողոքարկելու ենք ու մեր պայքարը շարունակելու ենք»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Արթուր Գրիգորյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը մերժել էր փաստաբան Արթուր Գրիգորյանի հայցն ընդդեմ «Հրապարակ» օրաթերթի:
Փաստաբան Արթուր Գրիգորյանը վիրավորվել էր թերթի էլեկտրոնային կայքում՝ hraparak.am-ում 2011թ.-ի օգոստոսի 10-ին տեղադրված հոդվածի ներքո ընթերցողների թողած մեկնաբանություններից: Փաստաբանը օրաթերթից 18 միլիոն դրամ էր պահանջում թերթի ընթերցողների՝ իր պատիվն ու արժանապատվությունը վիրավորող մեկնաբանությունները հրապարակելու համար։

"Это решение – незаконный и глупый судебный акт",- считает адвокат Артура Григоряна
"Это решение – незаконный и глупый судебный акт, составленный самовлюбленными людьми. Мы обязательно обжалуем и будем продолжать нашу борьбу",- заявил в беседе с "Hetq"-ом адвокат Артура Григоряна Тигран Атанесян.
Напомним, что сегодня суд общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш отклонил иск адвоката Артура Григоряна против газеты "Грапарак".
Григоряна оскорбили комментарии, оставленные читателями под статьей, которая была размещена на интернет-сайте hraparak.am 10 августа 2011 г. Адвокат потребовал от газеты компенсацию в размере 18 млн драмов за публикацию комментариев, оскорбляющих его честь и достоинство.