Արցախում թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են
Նախօրեին Արցախում թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են: Այս մասին հաղորդում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Հիշեցնենք, որ կրկնակի թեստավորվել էին Քարվաճառում օրեր առաջ նոր կորոնավիրուսի վարակով հաստատված երկու վարարակիրները, որոնցից մեկի մոտ թեստավորման արդյունքը եղել է բացասական:
Ըստ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ընթացակարգերի` եթե 24 ժամ հետո նշյալ քաղաքացու հետազոտության արդյունքները կրկին բացասական լինեն, ապա նա կհամարվի բուժված և բուժհաստատությունից դուրս կգրվի:
Երկրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը դեռևս դրական է, ինչը նշանակում է, որ նա շարունակելու է բուժման գործընթացը:
Երրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը ևս բացասական է, այսինքն՝ նրա մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:

Известны результаты тестов трех граждан Арцаха
Известны результаты тестов на коронавирус, взятых накануне у трех граждан Арцаха. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
Напомним, что было проведено повторное тестирование двух жителей Карвачара, у которых несколько дней назад подтвердилось коронавирусное заболевание. Результат теста одного из них был отрицательным.
Согласно протоколу ВОЗ, если после 24 часов тестирование дает отрицательный ответ, то данный пациент считается вылечившимся и выписывается из медучреждения.
Результат теста второго лица вновь был положительным, а это значит, что он должен продолжать лечение.
Отрицательным оказался и результат тестирования третьего лица, который уже не считается вирусоносителем. До сих пор в Арцахе было зарегистрировано 7 случаев коронавирусного заболевания. Два пациента уже вылечились.