Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մատեուշ Մորավեցկիին Լեհաստանի Հանրապետության ազգային տոնի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մատեուշ Մորավեցկիին Լեհաստանի Հանրապետության ազգային տոնի առթիվ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լեհաստանի բարեկամ ժողովրդին Լեհաստանի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բազմադարյա և ամուր հիմքերի վրա խարսխված մեր երկու ժողովուրդների բարեկամությունն ու Լեհաստանի հետ հարաբերությունների առավել զարգացումն ու խորացումը՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր բնագավառներում:
Հայ-լեհական փոխշահավետ համագործակցությանը լրացուցիչ լիցք են հաղորդում Հայաստան-ԵՄ տարեցտարի ընդլայնվող օրակարգը և Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածությունը Արևելյան գործընկերությանը:
Մաղթում եմ Ձեզ ամենայն բարիք և հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Լեհաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և խաղաղություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Матеушу Моравецкому по случаю национального праздника Польши
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю Совета министров Республики Польша Матеушу Моравецкому по случаю национального праздника Польши. В послании, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Польши с национальным праздником Республики Польша - Днем конституции.
Армения придает большое значение зиждущейся на многовековой и прочной основе дружбе двух наших народов, а также еще большему развитию и углублению отношений с Польшей во всех сферах, представляющих взаимный интерес.
Армяно-польскому взаимовыгодному сотрудничеству придают дополнительный импульс расширяющаяся из года в год повестка Армения-ЕС и активная вовлеченность Армении в Восточном партнерстве.
Желаю Вам всех благ и успехов во всех начинаниях, а дружественному народу Польши - благоденствия и мира”.