Կամ ոչինչ, կամ միայն ՀՀԿ-ի «թոփ-10»-ը
Վաղը մարզահամերգային համալիրում, նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ, կայանալու է ՀՀԿ-ի համագումարը: Արդեն հայտնի են հրավիրյալները, սակայն ՀՀԿ-ից նախընտրել են չհրավիրել խորհրդարանական ուժերից միայն «Ժառանգությանը»: Փոխարենն իրենց ներկայությամբ կպատվեն Արտաշես Գեղամյանը, Խոսրով Հարությունյանը, Պարույր Հայրիկյանը, ինչպես նաեւ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ՀՅԴ-ի ներկայացուցիչներ եւ այլք:
ԱԺ ամբիոնից եւ հասարակական վայրերում քաղաքական համերաշխության կոչերով աչքի ընկնող ՀՀԿ-ից այդպես էլ չպատճառաբանեցին, թե ինչու համագումարին չեն հրավիրել «Ժառանգություն» կուսակցության անդամներին:
Նշենք, որ մարտի 2-ի «Ժառանգություն» կուսակցության համագումարին թեեւ ՀՀԿ-ն հրվիրված էր եւ «Ժառանգությունը» հրավիրատոմսեր էր ուղարկել  նախագահ Սերժ Սարգսյանին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին եւ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանին, սակայն ՀՀԿ-ից այդպես էլ որեւէ մեկը չէր ներկայացել: ՕԵԿ-ից նույնպես ներկայացուցիչ չկար «Ժառանգության» համագումարին:
Ինչ վերաբերում է ՀՀԿ-ի համագումարին, ապա, կուսակցության մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, ամենայն հավանականությամբ վաղը չի հրապարակվի ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակը, իսկ եթե հրապարակվի էլ, ապա միայն առաջին տասնյակը:
RAFO
PASTOREN VORPES < @NDIMUTUN> DASHNAKNER@ PITI NERKA LINEN,,, )))
Դէ որ մի կուսաքցության նոր գործադիր իշխանության մեջ Բուլկի ու Լիցքա լինի իսկ Կ.Կարապետյանը, Գ.Բեգլարյանը և Հ.Փամբուկյանը հավանաբար չեն լինի ՀՀԿ նոր գործադիր մարմնում արդեն իսկ ամեն ինչ պարզ է դառնում ՀՀԿ-ի հաջորդ 4 տարիների մտադրությունների մասին....... Գոնե ԲՀԿ-ն նման երեվույթներ չունի իր կազմում

Будет оглашен не весь список РПА, а только топ-10
Завтра под председательством президента РА Сержа Саргсяна в Спортивно-концертном комплексе состоится съезд правящей Республиканской партии Армении. Приглашенные уже известны. Из парламентских сил РПА предпочла не приглашать только представителей партии "Наследие". Вместо этого своим присутствием съезд почтут Арташес Гегамян, Хосров Арутюнян, Паруйр Айрикян, а также председатель партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян, председатель партии "Оринац еркир Артур Багдасарян, представители АРФ Дашнакцутюн и другие лица.
РПА, которая постоянно выступает с призывами к политическому согласию, так и не объяснила, почему представители "Наследия" не приглашены на съезд.
Отметим, что хотя члены РПА были приглашены на состоявшийся 2 марта съезд партии "Наследие" и пригласительные билеты были разосланы как президенту РА Сержу Саргсяну, так и премьер-министру Тиграну Саркисяну и председателю Национального Собрания Самвелу Никояну, однако никто из республиканцев на этот партийный форум не явился.
Что касается съезда Республиканской партии, то, по сообщению наших источников, завтра, по всей видимости, будет обнародован не весь пропорциональный список РПА, а лишь первая десятка кандидатов в депутаты.