Բակո Սահակյանը հանդիպել է Էդմոն Մարուքյանի եւ Մանե Թանդիլյանի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ընդունել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանին եւ կուսակցության անդամ, ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանին: Այս մասին տեղեկացնում է նախագահի պաշտոնական կայքը։
Քննարկվել են Արցախի եւ Հայաստանի խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, հայկական երկու պետությունների ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է ՀՀ խորհրդարանական եւ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ հանդիպումներն ու քննարկումները՝ գոհունակությամբ նշելով, որ դրանք կրում են պարբերական բնույթ:

Бако Саакян принял лидера партии «Просвещенная Армения» Эдмона Марукяна
11 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян принял лидера партии «Просвещенная Армения» Эдмона Марукяна и члена партии, председателя постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Национального собрания Армении Мане Тандилян.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся государственного строительства, внутренней и внешней политики.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся развития парламентских связей между Арцахом и Арменией, внутренней и внешней политики двух армянских республик.
Президент Саакян подчеркнул важность встреч и дискуссий с парламентскими и внепарламентскими политическими силами Армении, с удовлетворением отметив, что они носят регулярный характер.