«ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» թողարկել է 100 000-րդ Visa քարտը
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկը» Հայաստանի բանկերից առաջինն է, որ թողարկեց 100 000-երորդ Visa քարտը: Visa Electron հոբելյանական քարտը թողարկվել է 2011թ. մարտին Երևանում: Visa քարտի 100 000-երորդ քարտապանը դարձավ «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» հաճախորդ, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ աշխատակից Խորեն Աբրահամյանը:
Այսօր Golden Tulip հյուրանոցում տեղի ունեցավ 100 000-երորդ Visa քարտի թողարկմանը և հանձնմանը նվիրված հանդիսավոր արարողություն: «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մհեր Գրիգորյանը հոբելյանական քարտի շահողին հանձնեց 500 000 դրամի վկայական, որի գումարը նույն օրը փոխանցվել էր վերջինիս Visa քարտի հաշվեհամարին: Բանկը շահողին նաև հնարավորություն տվեց մեկ տարվա ընթացքում զրոյական տոկոսադրույքով օգտվել «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի» Visa վարկային քարտից:

"Банк ВТБ (Армения)" выпустил 100-тысячную карту Visa
"Банк ВТБ (Армения)" первым из банков Армении выпустил 100-тысячную карту Visa. Юбилейная карта Visa Electron была выпущена в марте 2011 г. в Ереване. Oбладателем 100-тысячной карты Visa стал клиент "Банка ВТБ (Армения)", сотрудник ЗАО "Южно-Кавказская железная дорога" (ЮКЖД) Хорен Абраамян.
Сегодня в гостинице Golden Tulip состоялась торжественная церемония, приуроченная к выпуску и вручению 100-тысячной карты Visa "Банка ВТБ (Армения)". Мгер Григорян, заместитель генерального директора "Банка ВТБ (Армения)" вручил обладателю юбилейной карты сертификат на 500.000 драмов, которые в тот же день были перечислены на карту Visa победителя. Банк также предоставил победителю право пользования кредитной картой Visa "Банка ВТБ (Армения)" с нулевой процентной ставкой в течение одного года.