Վարչապետն ամրապնդեց իր դիրքերը ՀՀԿ-ի շարքերում
Ինչպես տեղեկացրել էինք, այսօր Հանրապետական կուսակցության խորհուրդը նոր կազմով կառավարության տան դահլիճում ընտրել է կուսակցության փոխնախագահներ: ՀՀԿ-ից «Հետքին» հայտնեցին, որ կուսակցության փոխնախագահներ են ընտրվել վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ԱԺ նախկին նախագահ, ներկայումս ՀՀԿ-ի շտաբի ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Փոխնախագահների իրենց տեղը պահել են պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանը եւ պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանը:
ՀՀԿ-ի արդեն նախկին փոխնախագահ Մուշեղ Լալայանն ընտրվել է կուսակցության գաղափարական հանձնաժողովի ղեկավար, իսկ քաղաքական հանձնաժողովի նախագահի պատասխանատու դերակատարումը վստահել են Հովիկ Աբրահամյանին:
Կազմակերպչական հանձնաժողովի նախագահ է ընտրվել Ռուբեն Թադեւոսյանը, կանանց խորհուրդը կշարունակի ղեկավարել Հերմինե Նաղդալյանը, իսկ երիտասարդականը՝ Կարեն Ավագյանը:
Արդեն լուրեր են տարածվել, որ ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակի առաջին տեղը զբաղեցնելու է նախագահ Սերժ Սարգսյանը, երկրորդը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, իսկ Հովիկ Աբրահամյանին բաժին է հասել երրորդ տեղը:

Премьер укрепил свои позиции в РПА
Новый состав совета Республиканской партии Армении сегодня избрал заместителей председателя РПА. Как стало известно «Hetq»-у, заместителями председателя Республиканской партии избраны премьер-министр Тигран Саркисян, бывший председатель Национального Собрания, ныне руководитель предвыборного штаба РПА Овик Абрамян, министр образования и науки Армен Ашотян.
Должности заместителей председателя РПА сохранили также депутаты Национального Собрания Галуст Саакян и Размик Зограбян.
Уже бывший зампредседателя партии Мушег Лалаян избран председателем комиссии по идеологическим вопросам, а ответственный пост председателя комиссии по политическим вопросам доверен Овику Абрамяну.
Комиссию по организационным вопросам возглавил Рубен Тадевосян, женским советом будет продолжать руководить Эрмине Нагдалян, а молодежной организацией РПА – Карен Авакян.
Уже появились сведения о том, что первые три горизонтали в пропорциональном списке РПА займут соответственно президент Армении Серж Саргсян, премьер-министр Тигран Саркисян и Овик Абрамян.