Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք, ընդհանուր թիվը՝ 20
Արցախում կորոնավիրուսի ախտորոշման 31 նոր փորձանմուշներից 25-ը բացասական են, իսկ 6-ը՝ դրական: Այս մասին հաղորդում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Վերոնշյալ 6 քաղաքացուց 4-ը մեկուսացման մեջ գտնվող նույն ընտանիքի անդամներ են, որոնց ընտանիքի մեկ այլ անդամի մոտ կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել էր օրեր առաջ (Նոր Բրաջուր): Մյուս երկու քաղաքացին Շահումյանի շրջանում օրեր առաջ գրանցված դեպքի շփման շրջանակից են (Քարվաճառ քաղաքից):
Դեռ մայիսի 7-ից ԱՀ Պարետի որոշման համաձայն, Շահումյանի շրջանի տարբեր համայնքներում մտցվել էին ազատ տեղաշարժի իրավունքի սահմանափակումներ, իսկ մայիսի 12-ից սահմանափակվել է ամբողջ շրջանի տեղաշարժը:

В Арцахе зарегистрировано 6 новых случаев коронавируса. Общее число зараженных достигло 20
В Арцахе 25 из 31 нового теста на коронавирус показали отрицательный результат, сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
Четверо из шести лиц, у которых выявлена коронавирусная инфекция, члены одной семьи, в которой наличие вируса было выявлено несколько дней назад. Двое других инфицироанных входят в круг контактов жителя Карвачара (Шаумянский район), у которого несколько дней назад было подтверждено коронавирусное заболевание
По решению коменданта Арцаха, с 7 мая были введены ограничения на свободное передвижеие в различных общинах Шаумянского района, а с 12 мая ограничено передвижение во всем районе.
На данный момент в Арцахе зарегистрировано 20 случаев коронавирусного заболевания. 8 человек уже выздоровели.