Քաջարանի գյուղապետը խնդրում է Գագիկ Ծառուկյանի օգնությունը
երեք տարի առաջ Դուք ընդառաջեցիք մեր համայնքի բնակիչների խնդրանքին եւ 4 մլն դրամ հատկացրիք գյուղի Սբ. Հակովբ եկեղեցու վերանորոգմանը, ինչի համար կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում քաջարանցիների անունից:
Գյուղն ունի եւս մեկ խնդիր, որի լուծման համար աջակցության կարիք ունենք: Քաջարան քաղաքից մինչեւ գյուղ ընկած ճանապարհի 1.5 կմ հատվածը գտնվում է ծայրահեղ վատ վիճակում: Տարիներ շարունակ ոչինչ չի արվել այն կարգի բերելու համար: Փորձել ենք այդ ճանապարհի նորոգումը մտցնել պետական ծրագրերի մեջ, բայց չի հաջողվել:
Հիմա Ձեզ ենք խնդրում՝ օգնեցեք սահմանային մեր գյուղին, եթե կարող եք, վերանորոգելու գյուղի անմխիթար ճանապարհը:
Քաջատեղյակ լինելով Ձեր բարեգործական ձեռնարկումների մասին, որոնք իրականացնում եք հանրապետության համարյա բոլոր բնակավայրերում, վստահ ենք, որ Դուք այս անգամ եւս կհարգեք Քաջարան գյուղի բնակիչների անունից ներկայացվող այս խնդրանքը եւ առաջիկայում կլուծեք գյուղի ճանապարհի հիմնանորոգման հարցը:

Староста Каджарана просит помощи у Гагика Царукяна
три года назад Вы пошли навстречу просьбе жителей нашей общины и выделили 4 млн драмов на восстановление сельской церкви святого Акопа, за что от имени каджаранцев еще раз выражаю Вам благодарность.
Село имеет еще одну проблему, для решения которой нужна Ваша помощь. 1,5-километровый участок дороги от города Каджаран до нашего села находится в крайне плохом состоянии. На протяжении многих лет ничего не делалось для ремонта этого дорожного участка. Мы пытались включить ремонтные работы в государственные программы, но нам это не удалось.
Сейчас мы обращаемся к Вам с просьбой: если возможно, помогите нашему приграничному селу отремонтировать эту дорогу.
Зная о Ваших благотворительных программах, которые осуществляются почти во всех населенных пунктах республики, мы уверены, что Вы и на этот раз не отклоните просьбу жителей села Каджаран и в ближайшее время решите вопрос капитального ремонта дороги, ведущей в наше село.