Սամվել Բալասանյանը նույնպես առաջադրվելու հայտ ներկայացրեց
Ազգային Ժողովի փոխնախագահ, ԲՀԿ քաղաքական խորհրդի անդամ Սամվել Բալասանյանը  խորհրդարանական ընտրություններին թիվ 35 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով այսօր առաջադրվելու փաստաթղթեր է ներկայացրել: Այս մասին «Հետքին» տեղեկացրեց Սամվել Բալասանյանի օգնական Զոհրապ Եգանյանը:
Հիշեցնենք, որ 2007թ. մայիսի 12-ին Սամվել Բալասանյանը Ազգային ժողովի պատգամավոր ընտրվել էր հենց թիվ 35 ընտրատարածքից:
Նշենք, որ ՀՅԴ եւ «Ժառանգություն» խմբակցությունների կողմից վերջերս ԱԺ ներկայացրած ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների քննարկման ժամանակ, որով ընդդիմադիրներն առաջարկում էին անցում կատարել 100 տոկոսանոց համամասնական ընտրակարգին, Սամվել Բալասանյանը դեմ արտահայտվեց օրինագծին՝ ասելով, թե մեծամասնական պատգամավորների կարիքը շատ է զգացվում, քանի որ նրանք մարզերի եւ օրենսդիր մարմնի միջեւ կապող օղակ են:

Самвел Баласанян тоже намерен баллотироваться в парламент
Вице-спикер Национального Собрания, член политсовета партии «Процветающая Армения» Самвел Баласанян сегодня подал документы для участия в парламентских выборах по мажоритарной системе в 35-ом избирательном округе. Об этом «Hetq»-у сообщил помощник С.Баласаняна Зограб Еганян.
Напомним, что в 2007 году Самвел Баласанян был избран депутатом Национального Собрания именно от этого округа.
Отметим, что в ходе недавнего обсуждения изменений в Избирательный кодекс, представленных фракциями АРФ Дашнакцутюн и «Наследие», которыми оппозиционные депутаты предлагали перейти на 100-процентную пропорциональную избирательную систему, Самвел Баласанян высказался против этого законопроекта, заявив, что необходимость в депутатах-мажоритарниках очень большая, так как они являются связующим звеном между областями и законодательным органом.