5 օգտատիրոջ հրապարակումները հեռացնելու պահանջ է ներկայացվել, բայց պարզվել է, որ այդ էջերում գրառումներ են կատարել Ադրբեջանի ցանցահենները
Հայաստանում արտակարգ դրություն հայտարարելուց հետո՝ մայիսի 14-ի դրությամբ, սոցիալական կայքերից գրառումներ հեռացնելու պահանջ է ներկայացվել 34 օգտատիրոջ, ինչի արդյունքում վերջիններս հեռացրել են 29 հրապարակումներ: Իսկ 5 օգտատատերերի կատարած հրապարակումների վերաբերյալ պարզվել է, որ հիշյալ անհատական էջերը Ադրբեջանի Հանրապետության ցանցահենները ենթարկել են հաքերային հարձակման և գրառումները կատարել են վերջինները։
Ինչպես «Հետք»-ին տեղեկացնում են ոստիկանությունից, նյութեր հեռացնելու պահանջ ներկայացվել է նաև լրատվամիջոցներին:
Մասնավորապես՝ 14 էլեկտրոնային լրատվամիջոցի ներկայացվել է 21 ծանուցում՝ 22 հրապարակումների անհապաղ հեռացման պահանջով: Հեռացվել է 10-ը, 5-ով տարածքային բաժինների կողմից նախապատրաստվել են նյութեր, որոնք, սակայն, մնացել են անհետևանք, քանի որ պարետի կողմից արտակարգ դրություն հայտարարելու որոշման մեջ նշված խուճապի հանգեցնող կամ խուճապային իրադրություն ստեղծելու վտանգ պարունակող տեղեկությունների վերաբերյալ հրապարակումների մասով փաստակազմը հանվել է: Նույն հիմքով չեն հեռացվել նաև լրատվամիջոցների կողմից հրապարակված 7 նյութերը:

Пяти пользователям было предъявлено требование удалить публикации, но оказалось, что записи на этих страницах оставили азербайджанские хакеры
14-го мая, когда в Армении действовал режим чрезвычайного положения, 34-м пользователям было предъявлено требование удалить записи в социальных сетях. В результате были удалены 29 публикаций. Что касается записей остальных пяти пользователей, то, как выяснилось, их персональные страницы подверглись атаке азербайджанских хакеров, которые и оставили эти записи.
Как сообщили Hetq.am в полиции, требование удалить материалы было предъявлено также электронным средствам информации.
В частности, 14-ти электронным СМИ было направлено 21 извещение с требованием немедленно удалить 22 публикации. Были удалены 10. В отношении пяти полиция подготовила материалы, которые, однако, не имели последствий, поскольку не были выявлены сведения, содержащие угрозу создания паники или панической ситуации, о чем указано в решении коменданта об объявлении чрезвычайного положения. На этом же основании не были удалены семь материалов СМИ.
По сообщению полиции, извещения были направлены электронным изданиям Hraparak.am, Mamul.am, Iravunk.am, 168.am, Hayeli.am, News.am, Yerkir.am, Tert.am, Lurer.com, Infocom.am, Pastinfo.am, Blognews.am, Yerеven.Today, Zham.am.
В указанный период аминистративные штрафы в отношении журналистов или информационных сайтов не были применены.