Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի ևս 2 դեպք, ընդհանուր` 59 մարդու մոտ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակը հաստատվել է ևս 2 քաղաքացու մոտ, ովքեր Ստեփանակերտի բնակիչներ են:
Վարակակիրներից մեկը ռիսկային խմբում է՝ 71 տարեկան, ավելի քան 10 տարի թոքերի քրոնիկ հիվանդություն ունի և վերջերս է վերադարձել Հայաստանի Հանրապետությունից:
Հիվանդի վիճակը բժիշկները գնահատում են ծանր: Նա միացված է թթվածնի սարքին: Կորոնավիրուսով վարակված մյուս քաղաքացին մեկուսացված է և նրա առողջական վիճակն, ըստ բժիշկների, գնահատվում է բավարար: Ընդհանուր առմամբ, Արցախում կորոնավիրուսային վարակը հաստատվել է 59 քաղաքացու մոտ, որից 31-ն արդեն ապաքինվել են:

В Арцахе подтвердились два новых случая коронавируса. Общее число зараженных – 59
По сообщению Минздрава Республики Арцах, коронавирусная инфекция нового типа (COVID-19) подтвердилась еще у двух граждан. Оба жители Степанакерта.
Один из них входит в группу риска. Пациенту 71 год, он уже более 10 лет страдает хроническим заболеванием легких и недавно вернулся из Армении.
Состояние больного врачи оценивают как тяжелое. Он подключен к аппарату искусственной вентиляции легких. Второй инфицированный изолирован.
Его состояние удовлетворительное. В Арцахе коронавирусное заболевание подтверждено у 59 граждан, 31 из них вылечился. Изолированы 73 человека. Общее число проведенных тестирований – 1131.