Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպք է արձանագրվել
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ ևս հինգ քաղաքացի կորոնավիրուսի վարակով է ախտորոշվել: Վարակակիրներից մեկը Ռուսաստանի Դաշնությունից վերադարձած մեր համերկրացին է, ով ժամանելուն պես մեկուսացվել էր: Նոր կորոնավիրուսի դրական թեստով մյուս 4 քաղաքացիները վերջերս հաստատված դեպքերի ընտանիքների անդամներ են:
Մեկուսացվել է 15, իսկ 12 քաղաքացի էլ բացասական թեստավորման արդյունքում մեկուսարանից բաց է թողնվել: Այս պահին մեկուսացված է 77 քաղաքացի:
Հիվանդությունը հաղթարել է ևս 10 քաղաքացի: 41 մարդ համարվում է առողջացած, իսկ թեստավորումների նպատակով առայսօր Հայաստանի Հանրապետություն է ուղարկվել 1192 նմուշառում:

В Арцахе выявлены пять новых случаев заражения коронавирусом
Министерство Республики Арцах сообщает о пяти новых подтвержденных случаях коронавирусного заболевания. Один из пяти зараженных прибыл из Российской Федерации и сразу же по прибытии был изолирован. Остальные четверо – члены семей тех граждан, у которых коронавирусное заболевание было выявлено недавно.
Изолированы 15 человек, еще 12, чьи тесты на коронавирус показали отрицательные ответы, были выписаны из изолятора. На данный момент в изоляции находятся 77 граждан.
Вылечились еще 10 человек. Общее число выздоровевших – 41, а общее число проведенных до сих пор тестирований - 1192.