Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ
Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին ծննդյան օրվա կապակցությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ:
Ձեր ղեկավարմամբ Չինաստանի զարգացման և չին ժողովրդի բարգավաճման ապահովման գործը ձեռք է բերել հաստատուն ընթացք, որի փայլուն օրինակն է COVID-19 համավարակի հետևանքների հաղթահարմանն ուղղված՝ ՉԺՀ կառավարության կողմից ձեռնարկված միջոցառումների և քայլերի իրականացումը:
Հայաստանը հատուկ նշանակություն է տալիս Չինաստանի հետ բարեկամական հարաբերությունների խորացմանը: 2019 թվականի մայիսին Չինաստան կատարած իմ այցի ընթացքում մեր հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացումը և այդ հանդիպմանը հաջորդած փոխանակումները համագործակցության տարբեր ոլորտներում նոր թափ են հաղորդել մեր հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Պատրաստ եմ Ձեզ հետ համատեղ ջանքեր գործադրելու մեր պետությունների միջև համագործակցության վերընթաց զարգացումն առավել խթանելու նպատակով՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Ձեր ընտանիքին և հարազատներին՝ երջանկություն ու բարօրություն»։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today congratulated President Xi Jinping of the People’s Republic of China on his birthday. The congratulatory message reads, in part:
Please accept my heartfelt wishes on your birthday.
The cause of ensuring Chinese people’s wellbeing and the development of China has taken a steady course under your leadership. A brilliant example of this is the Chinese government’s successful effort against the COVID-19 pandemic.
Armenia is eager to deepen the ongoing good relations with China. The implementation of those agreements reached during my visit to China in May, 2019, and the exchanges we had following our meeting over new areas of cooperation gave new impetus to the furtherance and expansion of our bilateral relations
I am prepared to make joint efforts with you to promote the development of Armenian-Chinese cooperation to the benefit of our two countries and peoples.
I wish you robust health and ever new achievements, as well as happiness and wellbeing - to your family and relatives.