Մեկնարկել են 2021-2023 թթ. ՄԺԾԾ նախագծով նախարարությունների ներկայացրած հայտերի քննարկումները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում մեկնարկել են 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) նախագծով նախարարությունների ներկայացրած հայտերի քննարկումները: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
Դրանց շրջանակում մանրամասն անդրադարձ է կատարվելու համապատասխան ոլորտներում կանխատեսվող ցուցանիշներին և բյուջետային շրջանակին, նախատեսվող ծրագրերին: Հայտերը ներկայացվել են՝ հաշվի առնելով տարբեր սցենարներ՝ պայմանավորված ճգնաժամային պայմաններով և հնարավոր զարգացումներով:
Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է, որ հայտերը հաստատվելու են՝ հաշվի առնելով նախարարությունների նախորդ տարիների և այս տարվա առաջին եռամսյակի ընթացքում արձանագրած կատարողական ցուցանիշները:

Начались обсуждения заявок министерств в рамках проекта программы среднесрочных государственных расходов на 2021-2023 гг.
В правительстве под председательством премьер-министра Никола Пашиняна стартовали обсуждения представленных министерствами заявок в рамках проекта программы среднесрочных государственных расходов на 2021-2023 гг.
В рамках обсуждений будут подробно затронуты прогнозируемые в соответствующих сферах показатели и бюджетные рамки, запланированные программы. Заявки были представлены с учетом разных сценариев в связи с кризисом и возможными развитиями.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул, что заявки будут утверждены с учетом показателей исполнения работы министерств в предыдущие годы и в первом квартале текущего года.