Կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ՝ Ստեփանակերտում
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, կորոնավիրուսային վարակի նոր օջախ է հայտնաբերվել Ստեփանակերտ քաղաքում, որը կապակցված է Շուշիում երեկ հաստատված դեպքի հետ: Երկու օջախներից 6 քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19: Կորոնավիրուսով վարակված անձանց շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ անհրաժեշտ աշխատանքներ են տարվում:
Արցախի տեղեկատվական շտաբի հաղորդմամբ՝ հուլիսի 2-ի դրությամբ կորոնավիրուսով հիվանդացության 6 նոր դեպք է հաստատվել: Մեկուսացված է 70, փաստացի հիվանդությունը հաղթահարում է 24 քաղաքացի: Նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Ընդհանուր թեստավորումների քանակը 1982 է: Մինչ օրս Արցախում արձանգրված վարակման դեպքրի թիվը 125 է, առողջացել է 101 բուժառու։

В Степанакерте обнаружен новый очаг коронавирусной инфекции
По данным Министерства здравоохранения Республики Арцах, в Степанакерте обнаружен новый очаг коронавирусной инфекции, который связан с подтвержденным вчера случаем заражения в Шуши. COVID-19 выявлен у шести лиц из двух очагов заражения. Предпринимаются необходимые шаги по установлению круга контактов инфицированных.
По состоянию на 2 июля, подтверждены 6 новых случаев коронавирусного заболевания. Изолировано 70 человек, фактическое лечение получают 24 человека. Их состояние оценивается как удовлетворительное.
Общее число проведенных тестирований – 1982. До сих пор в Арцахе зафиксировано 125 случаев коронавирусного заболевания. Выздоровел 101 человек.