Արարատի մարզում առաջադրվելու է Հովիկ Աբրահամյանի զարմուհին
Արարատի մարզի թիվ 17 ընտրատարածքում առաջիկայում իր թեկնածությունը կառաջադրի Արտաշատի թիվ 1 դպրոցի տնօրեն Կարինե Պողոսյանը: Նա ՀՀԿ-ի անդամ է արդեն 9 տարի: Կարինե Պողոսյանը Ազգային ժողովի նախկին նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի զարմուհին է՝ մորաքրոջ թոռնուհին:
Կ. Պողոսյանը թեև հաստատ չասաց, որ առաջադրվելու է, սակայն ՀՀԿ-ից մեզ ասացին, որ կուսակցությունը հենց նրա թեկնածության վրա է կանգ առել: «Դեռ ոչինչ չկա, ինքս էլ եմ լսել, որ կուսակցությունը պատրաստվում է առաջադրել իմ թեկնածությունը: Եթե կուսակցությունը որոշի, որ ես պիտի լինեմ, ուրեմն անպայման կլինեմ»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասաց Կարինե Պողոսյանը:
Դպրոցի տնօրենի խոսքով՝ թեև լուրեր են շրջանառվել, թե թիվ 17 ընտրատարածքում առաջադրվելու է Հովիկ Աբրահամյանի եղբայրը՝ Ջոնիկ Աբրահամյանը, սակայն, թե կուսակից ընկերները, թե Հովիկ և Ջոնիկ Աբրահամյանները ցանկացել են, որ Արտաշատի տարածաշրջանը Ազգային ժողովում ներկայացնի կին պատգամավոր: Ավելին, ըստ Կարինե Պողոսյանին, կին թեկնածու ունենալու նախաձեռնողները եղել են հենց Աբրահամյան եղբայրները:
Կարինե Պողոսյանն նշեց, որ պատգամավոր լինելու մեծ ցանկություն ունի: «Արդեն քանի տարի է, ՀՀԿ-ի շրջանային կազմակերպության փոխնախագահն եմ եղել, 3 տարի է, դպրոցի տնօրեն եմ: Դե, մտածում եմ, որ մինչև հիմա հասցրել ենք, կարողացել ենք դժվարությունները հաղթահարել, առավել ևս հիմա պատրաստ եմ հանուն մեր կուսակցության, ժողովրդի ծառայելու»,- հավելեց Կարինե Պողոսյանը:

Племянница Овика Абрамяна будет баллотироваться в НС
В ближайшее время свою кандидатуру в 17-ом избирательном округе Араратской области выдвинет директор школы номер 1 города Арташата Карине Погосян, которая уже 9 лет является членом правящей Республиканской партии Армении.
Карине Погосян – племянница бывшего председателя Национального Собрания Овика Абрамяна. В РПА нам сказали, что партия остановила свой выбор именно на ее кандидатуре. Но сама директор говорит об этом неопределенно: “Ничего конкретного пока нет. Но если партия решит, что я должна выдвинуть свою кандидатуру, то я обязательно выдвину”.
По словам Карине Погосян, и ее однопартийцы, и братья Овик и Джоник Абрамяны решили, что Арташатский район в Национальном Собрании должна представлять женщина. Более того, эта инициатива исходила именно от братьев Абрамянов.
Наша собеседница отметила, что очень хочет стать депутатом. “Уже несколько лет я являюсь заместителем председателя районной организации РПА, три года работаю директором школы. Вот я и подумала: раз нам удалось преодолеть трудности, значит я уже готова служить своей партии, своему народу”,- заявила Карине Погосян.