ԱԺ աշխատակազմը վատ է ընդունել Սամվել Նիկոյանի որոշումը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Սամվել Նիկոյանն այսօր կարգադրություն է ստորագրել, որով իր գլխավոր խորհրդական Վրեժ Գասպարյանին նշանակել է Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Հիշեցնենք, որ Գեղամ Ղարիբջանյանի հրաժարականից հետո աշխատակազմի ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար էր նշանակվել Գագիկ Մխեյանը: Նա «մեծ հույսեր» ուներ, որ Նիկոյանը աշխատակազմի ղեկավար կնշանակի հենց իրեն: «Աչք մտնելու» համար Գագիկ Մխեյանը վերջերս նույնիսկ անդամագրվեց ՀՀԿ-ին:
Հավանաբար, Սամվել Նիկոյանը հաշվի առնելով Գագիկ Մխեյանի «նվիրվածությունը» ՀՀԿ-ին՝ հատուկ նրա համար նոր հաստիք է բացել՝ աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ եւ Մխեյանին նշանակել այդ պաշտոնում:
ԱԺ-ում մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ աշխատակազմը վատ է ընդունել Սամվել Նիկոյանի այս որոշումը՝ նշելով, թե Վրեժ Գասպարյանը աշխատակազմի կողմից սիրված չէ, հետեւաբար՝ նրան աշխատակազմի ղեկավար նշանակելը սխալ քայլ է:
Նշենք, որ դեռեւս Ռոբերտ Քոչարյանի նախագահության տարիներին Վրեժ Գասպարյանին հեռացրել էին նախագահականի աշխատակազմում ունեցած իր պաշտոնից՝ ինչ-ինչ մութ գործերի պատճառով: Այժմ Սամվել Նիկոյանն իր շուրջն է հավաքում մարդկանց, որոնք ժամանակին «խրված» են եղել կասկածելի գործերում:

Администрация НС неодобрительно отнеслась к решению Самвела Никояна
Председатель Национального Собрания РА Самвел Никоян сегодня подписал приказ о назначении своего главного советника Врежа Гаспаряна руководителем администрации НС.
Напомним, что после отставки Гегама Гарибджаняна обязанности руководителя администрации НС временно исполнял Гагик Мхеян. Последний надеялся, что на эту должность Самвел Никоян назначит именно его, однако спикер специально для Мхеяна создал пост первого заместителя руководителя администрации.
По сообщению наших источников в НС, администрация парламента неодобрительно отнеслась к решению Самвела Никояна, отметив, что Вреж Гаспарян не пользуется симпатией сотрудников, а потому его назначение руководителем администрации НС было неправильным шагом.
Напомним, что в период президентства Роберта Кочаряна Вреж Гаспарян был уволен из администрации президента за какие-то махинации. И теперь Самвел Никоян собирает вокруг себя людей, которые в свое время были замечены в сомнительных сделках.