Ացախի ՊՆ հայտարարությունը՝ ադրբեջանական կայքում հրապարակված ապատեղեկատվության մասին
Արցախի ՊՆ-ն տեղեկացնում է, որ դրբեջանական լրատվամիջոցներում՝ մասնավորապես ‹‹armiya.az›› կայքում, որը ստեղծված օրվանից ի վեր զբաղվում է ընդհանրապես` հայկական զինված ուժերում և, մասնավորապես՝ Արցախի պաշտպանության բանակում տեղ գտնող ‹‹մահվան ելքերով արտակարգ պատահարների մասին›› մտացածին տեղեկատվությունների հրապարակմամբ, հուլիսի 11-ին հերթական ապատեղեկությունն է տարածել, ըստ որի հուլիսի 2-ին Արցախում տեղակայված ‹‹1-ին գնդում անհայտ պատճառներով զինծառայող է մահացել, իսկ ավելի ուշ պարզվել է, որ նրան սպանել է համածառայակիցը՝ անձնական թշնամական հարաբերությունների հողի վրա››:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը իրազեկում է, որ նշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում և կոչ անում հայրենական լրավտամիջոցներին ուշադրություն չդարձնել պաշտպանության բանակի մասին պարբերաբար ապատեղեկատվություններ տարածող վերոնշյալ ադրբեջանական քարոզչական կենտրոնի հրապարակումներին, իսկ բանակում տեղ գտնող իրադարձությունների մասին գրելիս օգտվել բացառապես Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայության պաշտոնական լրահոսից»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Минобороны Арцаха опровергло дезинформацию азербайджанского сайта
Министерство обороны Арцаха сообщает, что в азербайджанских СМИ и в частности на сайте armiya.az, который с момент создания занимается публикацией вымышленных сведений о происходящих в Армии обороны Арцаха “чрезвычайных происшествиях со смертельным исходом”, 11 июля появилась очередная дезинформация о том, что 2 июля “в дислоцированном в Арцахе 1-ом полку по неизвестным причинам умер военнослужащий, а позже выяснилось, что его убил сослуживец на почве личной вражды”.
“Министерство обороны Республики Арцах сообщает, что указанная информация не соответствует действительности, и призывает отечественные СМИ не обращать внимания на публикации вышеупомянутого азербайджанского пропагандистского центра, который периодически распространяет дезинформацию об Армии обороны, а при освещении событий в армии пользоваться исключительно официальной информацией пресс-службы Армии обороны Арцаха”,- говорится в сообщении.