Թռիչքներ՝ Մոսկվա, Ակտաու և Մինսկ. Քաղաքացիական ավիացիայի հայտարարությունը
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հուլիսի 11-ին կիրականացվի Երևան-Մոսկվա-Երևան չվերթը Aircompany Armenia ավիաընկերության կողմից (մեկնում 17։55, ժամանում 23։55)։
Հուլիսի 12-ին կիրականացվի Ակտաու-Երևան-Ակտաու չվերթը SCAT ավիաընկերության կողմից (ժամանում 00:30, մեկնում 01:00):
Իսկ հուլիսի 12-ին կիրականացվի Մինսկ-Երևան-Մինսկ չվերթը Belavia ընկերության կողմից (ժամանում 02:45, մեկնում 03։45):
Արտերկրից ժամանած ՀՀ քաղաքացիները և ՀՀ տարածք մուտք գործելու իրավունք ստացած օտարերկրյա քաղաքացիները հունիսի 23-ից պարտավորվում են ինքնուրույն կազմակերպել իրենց տեղափոխումը օդանավակայանից և ցամաքային սահմանային անցակետերից դեպի նախանշված ինքնամեկուսացման վայրեր:

Armenia: Passenger Flights to Moscow, Minsk and Aktau
Armenia’s Civil Aviation Committee reports that on July 11 Aircompany Armenia will operate a Yerevan-Moscow-Yerevan flight. (departure 17:55, arrival 23:55)
On July 12, the Aktau (Kazakhstan)-Yerevan-Aktau flight will be operated by SCAT. (arrival 00:30, departure 01:00)
On July 12, the Minsk-Yerevan-Minsk flight will be operated by Belavia. (arrives 02:45, departs 03:45)
Citizens of the Republic of Armenia who have arrived from abroad and foreign citizens who have received the right to enter Armenia are obliged to independently organize their transfer from the airport and land border checkpoints to the designated self-isolation venues. This regulation came into effect on June 23.