Հայկական զինված ուժերը կորուստներ և վիրավորներ չունեն
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ կրակոցները պարբերաբար տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվում են։ Հայկական զինված ուժերը կորուստներ և վիրավորներ չունեն։ Հակառակորդի բոլոր փորձերը թիրախավորվում և չեզոքացվում են։
Ըստ խոսնակի` հայկական զինված ուժերը ադրբեջանական բնակավայրերի ուղղությամբ կրակ չեն վարում։ Թիրախավորվում են միայն ադրբեջանական զինված ուժերի ինժեներական ենթակառուցվածքներն ու տեխնիկական միջոցները։
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մշտական կապի մեջ է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշչիկի հետ: Վերջին զրույցի ընթացքում պաշտպանության նախարարը տեղեկացրել է, որ հայկական բանակային զորամիավորման անձնակազմն ու հրամանատարությունը հրահանգավորված են դեռևս պահպանել զսպվածություն, իսկ հակառակորդի` ՀՀ սահմանների ուղղությամբ սադրանքների պարագայում` արձագանքել ըստ անհրաժեշտության` ընդհուպ մինչև նոր բարենպաստ դիրքերի զբաղեցում:

Со стороны армянских ВС погибших и раненых нет
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщила, что стрельба время от времени продолжается с различной интенсивностью. Со стороны армянских вооруженных сил погибших и раненых нет. Все попытки противника нейтрализуются.
По словам пресс-секретаря МО РА, армянские вооруженные силы не ведут огонь по азербайджанским населенным пунктам. Под прицел берутся только инженерные инфраструктуры и технические средства ВС Азербайджана.
Министр обороны РА Давид Тоносян находится на постоянной связи с личным представителем действующего председателя ОБСЕ, послом Анджеем Каспршиком. Во время последней беседы министр обороны сообщил, что командованию и личному составу армянского армейского войскового объединения дана инструкция пока проявлять сдержанность, а в случае провокаций со стороны противника в направлении границ РА реагировать по необходимости, вплоть до занятия новых благоприятных позиций.