Ադրբեջանի զինված ուժերը հրետակոծել են Այգեպար գյուղը
Ադրբեջանի զինված ուժերը հրետակոծել են Տավուշի մարզի Այգեպար գյուղը: Այս մասին հայտնում են տեղում աշխատող «Հետքի» թղթակիցները:
Հրետակոծության հետևանքով վնասվել է 7 տուն: Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները աշխատանքներ են տանում գնդակոծության հետևանքով բռնկված հրդեհները մարելու ուղղությամբ:
Այգեպարի ներքևի հատվածի թաղամասերում բնակվող քաղաքացիները տարհանվել են ապահով վայր: Բնակիչները հանգիստ են, նրանք խուճապի չեն մատնվել:
Այգեպարում են նաև Տավուշի մարզպետ Հայկ Չոբանյանն ու Հայ առաքելական եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ եպիսկոպոս Գալստանյանը:
Նշենք, որ վերջին օրերի ընթացքում սա արդեն երրորդ դեպքն է, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորում են հայկական խաղաղ բնակավայրերը: Ավելի վաղ թիրախավորվել էին նաև Չինարի գյուղն ու Բերդ քաղաքը:

ВС Азербайджана обстреляли село Айгепар
Вооруженные силы Азербайджана обстреляли село Айгепар Тавушской области. Об этом сообщили работающие на месте журналисты Hetq.am.
Вследствие обстрела повреждены 7 домов. Сотрудники Министерства чрезвычайных ситуаций ведут работы по ликвидации начавшихся в результате обстрела пожаров.
Жители домов, расположенных в нижней части Айгепара, эвакуированы в безопасное место. Люди сохраняют спокойствие, паники в селе нет.
В Айгепаре находятся губернатор Тавуша Айк Чобанян и предводитель Тавушской епархии Армянской Апостольской церкви, епископ Баграт Галстанян.
В последние дни это уже третий случай обстрела вооруженными силами Азербайджана мирных армянских населенных пунктов. Ранее были обстреляны село Чинари и город Берд.