Հակառակորդի արձակած կրակից մահացու վիրավորում են ստացել ժամկետային զինծառայողներ Սմբատ Գաբրիելյանը, Գրիշա Մաթևոսյանը
Պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ՝ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում հակառակորդի արձակած կրակից մահացու վիրավորում են ստացել ժամկետային զինծառայողներ, կրտսեր սերժանտ Սմբատ Գևորգի Գաբրիելյանը և կրտսեր սերժանտ Գրիշա Վահանի Մաթևոսյանը:
Պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և խորին ցավակցություն ու զորակցություն հայտնում զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В результате выстрелов со стороны противника смертельные ранения получили срочные военнослужащие Смбат Габриелян и Гриша Матевосян
По сообщению отдела информации и по связям с общественностью Министерства обороны РА, вследствие выстрелов со стороны противника на северо-восточном участке армяно-азербайджанской государственной границы смертельные ранения получили двое срочных военнослужащих – младший сержант Смбат Геворкович Габриелян и младший сержант Гриша Ваганович Матевосян.
Министерство обороны разделяет горечь тяжелой утраты и выражает глубокое соболезнование и свою поддержку членам семей, родственникам и сослуживцам погибших военнослужащих.