ՊՆ. կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա
Վերջին օրերին Հպաշտպանության նախարարությունը հազարավոր զանգեր և նամակներ է ստանում անհատ քաղաքացիներից, ինչպես նաև ազատամարտիկների առանձին խմբերից ու կազմակերպություններից՝ կամավորագրվելու և սահմանամերձ շրջաններ մեկնելու խնդրանքով։ Այս մասին տեղեկացնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը:
Պաշտպանության նախարարությունն իր խորին երախտագիտությունն է հայտնում մեր քաղաքացիներին՝ Հայրենիքի սահմանների պաշտպանության գործին աջակցելու պատրաստակամության համար, այդուհանդերձ հայտնում, որ մեր ժողովրդի անկոտրում ու մշտապես պայքարի պատրաստ հայրենասերների այդ կորիզի՝ երկրապահների, ազատամարտիկների ու առանձին քաղաքացիների կամավորագրման անհրաժեշտություն այս պահին չկա։
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը շարունակում է վստահորեն կատարել իր առջև դրված բոլոր խնդիրները, լիարժեք վերահսկել իրադրությունը սահմանի ողջ երկայնքով՝ արժանի հակահարված հասցնելով հակառակորդին ցանկացած սադրանքի դեպքում։
Կամավորագրվելու անհրաժեշտություն առաջանալու դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա հատուկ հայտարարությամբ։

МО: на данный момент необходимости в добровольцах нет
В последние дни Министерство обороны РА получает тысячи звонков и писем от граждан, отдельных групп ополченцев и организаций с просьбой разрешить им отправиться добровольцами в приграничные районы. Об этом сообщает пресс- секретарь МО Шушан Степанян.
Минобороны выражает глубокую признательность нашим гражданам за готовность содействовать делу защиты границ Родины и вместе с тем сообщает, что на данный момент нет необходимости в добровольцах из числа ополченцев, еркрапа и отдельных граждан, составляющих костяк несгибаемых и всегда готовых к борьбе патриотов.
Вооруженные силы Республики Армения продолжают уверенно выполнять все поставленные перед ними задачи, полноценно контролируют ситуацию по всей протяженности границы, нанося достойный контрудар в случае любой провокации противника.