Այս գիշեր Ադրբեջանը կրակել է Հայաստանի սահմանի ամբողջ երկայնքով
Այս գիշեր Ադրբեջանը Հայաստանի Հանրապետության սահմանի ամբողջ երկայնքով կրակոցներ է արձակել: Հրաձգային զինատեսակներ են կիրառվել, կրակոցների ընդհանուր թիվը 120 է: Այս մասին Իջևանում հրավիրված ասուլիսին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ, Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի ղեկավար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Վերջինիս խոսքով` հակառակորդը կրակոցներ է արձակել ոչ միայն մարտական գործողությունների սահմանային ուղղությամբ, այլ նաև Տավուշի ողջ սահմանում, այդ թվում` Նոյեմբերյանի ուղղությամբ, ինչպես նաև Գեղարքունիքի մարզի ու նախիջևանյան հատվածի ուղղությամբ:
Ամփոփելով կրակոցների թիվը՝ Հովհաննիսյանն ասաց, որ լարվածությունը նվազել է:
«Այս պահին ըստ էության հանգիստ է, կրաոցներ չկան»,- ասաց նա:
Խոսելով վիրավորների մասին՝ Հովհաննիսյանն ասաց, որ մեկ զինծառայողի վիճակը շարունակում է մնալ ծանր:
Արցախում ևս գիշերը կրակոցներ են հնչել, սակայն, ըստ Հովհաննիսյանի, լարվածություն ընդհանրական իմաստով չկա:
Հովհաննիսյանի խոսքով` Ադրբեջանը նախորդ գիշերը տեղեկատվական տարբեր կեղծ լուրեր է փորձել տարածել հայաստանցի բաժանորդների շրջանում` հեռախոսներին լատինատառ կեղծ հաղորդագրություններ ուղարկելով սահմանային իրավիճակի մասին: Հովհաննիսյանն ասաց, որ բջջային օպերատորները իրավիճակը շտկում են:

Этой ночью Азербайджан стрелял по всей протяженности границы с Арменией
Этой ночью Азербайджан стрелял по всей протяженности границы с Республикой Армения. Было произведено 120 выстрелов. Об этом сообщил на пресс-конференции в Иджеване руководитель Центра кризисного управления Арцрун Ованнисян.
По его словам, противник стрелял не только в направлении участка границы, где проходили боевые действия, но и вдоль всей пограничной зоны Тавуша, в том числе в направлении Ноемберяна, Гегаркуника и Нахиджеванского участка.
Вместе с тем А. Ованнисян отметил, что напряженность спала. “На данный момент спокойно, выстрелов нет”,- сказал он.
Говоря о раненых, руководитель ЦКУ сообщил, что состояние одного военнослужащего продолжает оставаться тяжелым.
Ночью выстрелы раздавались и в Арцахе, но в целом напряженности нет, сообщил Ованнисян.
По его словам, минувшей ночью Азербайджан пытался распространять дезинформацию среди армянских абонентов, отправляя на их телефонные номера написанные латинскими буквами ложные сообщения о ситуации на границе. Операторы мобильной связи исправляют ситуацию, добавил А. Ованнисян.