Մոսկվայում հայկական ծիրանի վաճառքի համար առաջարկվում է 2 այլընտրանքային լուծում
Էկոնոմիկայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Մոսկվայում հայկական ծիրանի վաճառքի հարցի հետ կապված, ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության հետ համատեղ աշխատանքի արդյունքում, տրվել է երկու այլընտրանքային լուծում. հայկական գյուղմթերքով բեռնված բեռնատարներին առաջարկվում է իրենց ապրանքը տեղափոխել հետևյալ երկու իրացման կետ.
«Шёлковый Путь» առևտրի կենտրոն, МКАД, 32-й километр: Այս կետը գտնվում է «Ֆուդ սիթի» կենտրոնից մոտ 10 կմ հեռավորության վրա:
«Бухта» մեծածախ առևտրի կենտրոն, Дмитровское ш., 165 корпус 1, +79266660099, Յուրի, տնօրեն: Այս կետն առաջարկվում է «Տաշիր» ԸԽ-ի կողմից, որտեղ մոսկվայաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանի որոշմամբ անվճար հայ արտահանողները կարող են կայանել:
«Այս պահի դրությամբ «Ֆուդ սիթի» կենտրոնը չի կարողանում չեզոքացնել հայ արտահանողների շուկայահանման խնդիրները, ուստի, մեր հայրենակիցներին առաջարկում ենք օգտվել վերոնշյալ տարբերակներից»,- նշված է հաղորդագրության. մեջ։

Для реализации армянских абрикосов приняты альтернативные решения
Пресс служба Министерства эконимики сообщает, что в связи с проблемами реализации армянских абрикосов в Москве, в сотрудничестве с Посольством РА в России, совместно было принято два альтернативных решения: грузовикам, загруженным армянской сельскохозяйственной продукцией, предлагается перевезти свои товары в следующие две торговые точки:
Торговый центр «Шёлковый Путь», МКАД, 32-ой км. Эта точка находится примерно в 10 км от центра "Фуд Сити".
Центр оптово-розничной торговли «Бухта», Дмитровское шоссе, 165 корпус 1, +79266660099, Юрий, директор. Эту торговую точку предлагает ТК «Ташир», где по решению московского бизнесмена Самвела Карапетяна армянские экспортеры могут парковаться бесплатно.
Поскольку на данный момент центр «Фуд Сити» не может решить маркетинговые проблемы армянских экспортеров, поэтому мы предлагаем нашим соотечественникам использовать вышеупомянутые альтернативные варианты.