3-րդ զորամիավորման զորացրման ենթակա ժամկետային պարտադիր զինծառայողները խնդրել են դադարեցնել զորացրումները և թույլատրել շարունակել ծառայությունը
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը տեղեկացնում է, որ 3-րդ զորամիավորման ենթակա բոլոր զորամասերի զորացրման ենթակա ժամկետային պարտադիր զինծառայողները միահամուռ դիմել են իրենց հրամանատարությանը` խնդրելով դադարեցնել զորացրումները և թույլատրել շարունակել ծառայությունը իրենց համածառայակիցների ու հրամանատարների կողքին, քանի դեռ հաղթանակի վերջակետը դրված չէ և քանի դեռ հակառակորդը ոտնձգությունների մտադրություն ունի:
Չնայած պաշտպանության նախարարությունը հանդես էր եկել հայտարարությամբ, որ կամավորագրվելու անհրաժեշտություն չկա և ՀՀ զինված ուժերը պատվով կատարում են իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները, այնուամենայնիվ, միևնույն ժամանակ արդեն զորացրված նախկին զինծառայողները, ինչպես ՀՀ-ում, այնպես էլ Արցախում, և հատկապես այն զորամասերի, որոնց ուղղությամբ վերջին օրերին արձանագրվեցին ադրբեջական զինված ուժերի նախահարձակ գործողություններ, դիմում են զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանումներ (զինկոմիսարիատներ)` հայտնելով պատրաստակամություն ու վճռականություն իրենց ծառայավայր հանդիսացող զորամասերում կանգնելու մեր զինծառայողների կողքին և պաշտպանելու երկրի սահմանը:

Подлежащие демобилизации срочные военнослужащие 3-го войскового соединения попросили разрешить им продолжить службу
Подлежащие демобилизации срочные военнослужащие всех военных частей 3-го войскового соединения единодушно обратились к своему командованию с просьбой остановить демобилизацию и разрешить им продолжить службу рядом со своими командирами и сослуживцами до тех пор, пока не прекратятся посягательства со стороны противника. Об этом сообщила пресс-секретарь Министерства обороны РА Шушан Степанян.
И хотя Минобороны заявило о том, что необходимости в наборе добровольцев нет и что Вооруженные силы РА с честью выполняют поставленные перед ними боевые задачи, уже демобилизованные бывшие военнослужащие как в Армении, так и в Арцахе, и особенно в тех воинских частях, в направлении которых в последние дни были зафиксированы наступательные действия азербайджанских ВС, обращаются в территориальные подразделения службы призывного и мобилизационного пополнения (военные комиссариаты), выражая готовность и решимость встать рядом нашими военнослужащими в воинских частях, являющихся местом их службы, и защищать границы страны.