ԲՀԿ-ում անակնկալի են եկել Սերգեյ Բագրատյանի դիմումից
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը խմբակցությունից դուրս գալու դիմում է ներկայացրել, սակայն խմբակցությունում չգիտեն, թե որն է նման որոշման պատճառը: Սերգեյ Բագրատյանի հետ կապ հաստատել չի հաջողվում, նրա հեռախոսահամարները չեն գործում:
Խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ ԱԺ նախագահի հայտարարությունից են տեղեկացել ու անակնկալի եկել, որևէ քննարկում խմբակցությունում չի եղել: Աբովյանը վստահեցրեց` Սերգեյ Բագրատյանի հետ խմբակցությունում որևէ կոնֆլիկտ չի եղել: Գրեթե նմանատիպ պատասխան տվեց նաև խմբակցության մեկ այլ պատգամավոր՝ Գևորգ Պետրոսյանը` ասելով, որ Սերգեյ Բագրատյանի հետ հանդիպել է շուրջ 15 օր առաջ` խմբակցությունում քննարկմանը, և որևէ հարցի շուրջ վերջինս տարաձայնություններ չի ունեցել: Պետրոսյանը նաև վստահեցրեց, որ Սերգեյ Բագրատյանը կուսակցության ղեկավարի` Գագիկ Ծառուկյանի հետ որևէ խնդիր ևս չի ունեցել:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ կանոնակարգ օրենքը հնարավորություն ընձեռում է պատգամավորին դուրս գալ խմբակցությունից և գործել՝ որպես անկախ պատգամավոր: Սերգեյ Բագրատյանը «Բարգավաճ Հայաստանի» առանցքային գործիչներից էր համարվում, կուսակցական է, պատգամավոր է եղել նաև նախորդ գումարման խորհրդարանում, 2010-2012 թվականներին եղել է Վայոց Ձորի մարզպետը:

Решение Сергея Багратяна стало неожиданностью для “Процветающей Армении”
Депутат от оппозиционной партии “Процветающая Армения” Национального Собрания Сергей Багратян подал заявление о выходе из фракции ППА. Его коллеги не знают причину принятия такого решения. Связаться с г-ном Багратяном нам не удалось.
Секретарь фракции Арман Абовян в беседе с нами сказал, что о решении Сергея Багратяна они узнали из сообщения спикера Национального Собрания и были очень удивлены. Во фракции этот вопрос не обсуждался. Абовян заверил, что никакого конфликта с Сергеем Багратяном не было.
То же самое сказал другой депутат от “Процветающей Армении” Геворк Петросян. По его словам, с Сергеем Багратяном они встречались дней 15 назад во время обсуждения во фракции, никаких разногласий с кем-либо из коллег у него не было. Петросян также заверил, что у Багратяна не было проблем и с лидером партии Гагиком Царукяном.
Напомним, что закон “Регламент НС” дает возможность депутатам покидать фракцию и действовать в качестве независимых депутатов. С.Багратян считался одним из ключевых деятелей партии “Процветающая Армения”. Он был депутатом парламента также предыдущего созыва. В 2010-2012 гг. Сергей Багратян занимал должность губернатора Вайоцдзорской области.