Մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Արթուր Բագրատի Մուրադյանը
Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը (ծնված 2001թ., Երևանի թիվ 1 ԶԿ): Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկիպահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ և գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին, Արթուր Մուրադյանի կյանքը չի հաջողվել փրկել:
«Պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն և զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը։

Скончался получивший 14 июля тяжелое ранение срочный военнослужащий Артур Мурадян
23 июля в Центральном военном клиническом госпитале Министерства обороны Армении скончался получивший 14 июля тяжелое ранение срочный военнослужащий, рядовой Артур Багратович Мурадян (2001 г.р., ВК номер 1 г.Еревана). Об этом сообщает пресс-служба МО РА.
Рядовой Артур Мурадян получил тяжелое ранение на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении РА. Он был доставлен в ЦВКГ МО и находился в крайне тяжелом состоянии. Несмотря на все усилия врачей, спасти жизнь Артура Мурадяна не удалось.
“Министерство обороны выражает глубокое соболезнование и поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Артура Мурадяна”,- говорится в сообщении пресс-службы МО.