Ադրբեջանի զինված ուժերը հրադադարի ռեժիմը խախտել են 22 անգամ
Հուլիսի 28-ի լույս 29-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։ Այս մասին հաղորդում է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 22 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով 497 կրակոց:
Քոլագիր, Մովսես, Ներքին Կարմիրաղբյուր, Կոթի ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ:
Երասխ, Չիվա, Զանգակատուն, Ելփին ուղղություններով տեղակայված մարտական դիրքերի առանձին հատվածներում` 5 անգամ:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 22 раза
В ночь с 28-го на 29-е июля и сегодня утром на армяно-азербайджанской государственной границе сохранялось относительное спокойствие. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня 22 раз, произведя в направлении армянских позиций 497 выстрелов из стрелкового оружия.
На отдельных участках боевых позиций в направлении Колагира, Мовсеса, Неркин Кармирахбюра, Коти режим прекращения огня был нарушен 5 раз, столько же на отдельных участках боевых позиций в направлении Ерасхавана, Чивы, Зангакатуна, Елпина. На отдельных участках боевых позиций в направлении Барцруни, Ангехакота режим прекращения огня был нарушен 12 раз.