Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 4 նոր դեպք. ընդհանուր՝ 243
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Վարակակիրները Ստեփանակերտի հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են: Նրանցից 3-ն ապրում են Ասկերանի շրջանի Խնապատ համայնքում, 1-ն էլ՝ Ստեփանակերտում: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը:
Ապաքինվել է կորոնավիրուսով հիվանդ 12 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ով ախտորոշվել է 243 մարդ, որից 179-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 63, ընդհանուր մեկուսացված է 112 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով նախօրեին 151 նմուշառում է իրականացվել, իսկ մինչև այսօր իրականացվել է ընդհանուր 6095 թեստավորում։

В Арцахе выявлено 4 новых случая COVID-19
В Арцахе выявлено 4 новых случая COVID-19. Все зараженные контактировали с подтвержденными ранее очагами заражения в Степанакерте. Трое из них живут в общине Хнапат Аскеранского района, один – житель столицы. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
Выздоровели 12 больных коронавирусом. По сей день COVID-19 был диагностирован у 243 человек, 179 из которых преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 63 пациента. Всего в изоляции находятся 112 человек.
Накануне была взята 151 проба для тестов на коронавируса. Общее число проведенных до сих пор тестирований – 6095.