Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2-ը Ստեփանակերտից են, մեկական էլ՝ Ասկերանից և Նորագյուղից:
COVID -19 ի ախտորոշում ունեցող քաղաքացիների շփման շրջանակը պարզվում է, օրվա ընթացքում աշխատանքներ են իրականացվելու վարակակիրների մերձավոր շրջանակներին մեկուսացնելու և թեստավորելու ուղղությամբ:
Կորոնավիրուսով հիվանդ 2 քաղաքացի ապաքինվել է: Բժիշկների գնահատմամբ 7 հիվանդի վիճակը ծանր է, 9-ինը՝ միջին ծանրության:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 247 մարդու մոտ, որից 181-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 65, ընդհանուր մեկուսացված է 104 քաղաքացի:

В Арцахе выявлено 4 новых случая коронавирусного заболевания
По данным Министерства здравоохранения Арцаха, в республике выявлено 4 новых случая коронавирусного заболевания. Двое зараженных из Степанакерта, по одному – из Аскерана и Норагюха.
Устанавливается круг контактов граждан, у которых был диагностирован COVID-19. В течение дня были проведены работы по изоляции и тестированию лиц, контактировавших с вирусоносителями.
Выздоровели два человека. По оценке врачей, состояние 7 пациентов тяжелое, состояние 9 – средней тяжести.
По сей день COVID-19 подтвержден у 247 человек, 181 из них уже выздоровел. Фактическое лечение получают 65 пациентов, изолированы – 104 человека.