Հունիսին կանցկացվի 4-րդ ամենամյա DigiTec Business ֆորումը
4-րդ ամենամյա DigiTec Business ֆորումն այս տարի տեղի կունենա հունիսի 24-25-ը: Ֆորումի նպատակն է աջակցել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ) ներդրմանը տնտեսության տարբեր ոլորտներում, մեկ հովանու ներքո ներկայացնել տնտեսության արդիականացման համար նախատեսված ՏՀՏ բոլոր ապրանքներն ու ծառայությունները:
Ֆորումի կազմակերպիչն է «Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը» (ԻՏՁՄ), գլխավոր գործընկերն է «ԱրմենՏել» ընկերությունը: Միջոցառմանն իրենց մասնակցության մասին արդեն իսկ հայտնել են «Շիրակ Տեխնոլոգիաներ», «Շահումյան Մեդիա», «Ֆլեքսիբլ Ափլիքեյշնս», «Յունիքոմփ» ընկերությունները, «Նորք» տեղեկատվավերլուծական կենտրոնը և այլ կազմակերպություններ:
«DigiTec Business ֆորումը հենց այն տեղն է, որտեղ մեր տեղական ՏՀՏ ոլորտի ընկերությունները հնարավորություն ունեն ներկայացնելու իրենց նոր արտադրանքը, մշակումները, ծրագրային փաթեթները, ծառայությունները, իսկ պոտենցիալ օգտագործողները՝ գնահատելու, թե որքանով այդ առաջարկները կօգնեն բարելավել իրենց աշխատանքային գործընթացները, բարձրացնել տրամադրվող ծառայությունների որակը, նվազեցնել արտադրական ծախսերը և այլն»,- նշում է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Օրեցօր աճում է գործարարների հետաքրքրությունը բիզնեսի կառավարման համակարգերի նկատմամբ, որոնք այսօրվա մրցակցային պայմաններում կրիտիկական դեր են խաղում արդի բիզնեսի զարգացման համար: Հաշվի առնելով այս ամենը՝ Միությունն առաջնային նպատակ է հայտարարել տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների ներդրումը տնտեսության այլ ոլորտներում»,- նշում է ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«Բիզնեսի և տեխնոլոգիաների երկխոսություն» խորագիրը կրող ֆորումի շրջանակներում կանցկացվեն DigiTec Business ցուցահանդես, թեմատիկ սեմինարներ և կլոր սեղաններ:

В Ереване пройдет 4-й ежегодный форум информационных технологий DigiTec Business
В Ереване пройдет 4-й ежегодный форум информационных технологий DigiTec Business. Цель форума – интеграция разработок отечественных ИТ-компаний в различные отрасли бизнеса. Форум пройдет 24 – 25 июня.
Организатор форума – Союз предприятий информационных технологий Армении (UITE), главный партнер – компания «АрменТел» (бренд Beeline). В рамках форума запланировано проведение выставки, семинаров и тематических круглых столов.
«В различных странах мира продукты армянских предприятий и специалистов уже получают высокую оценку. Время использовать этот потенциал на локальном рынке. Форум DigiTec Business – площадка, где наши местные компании имеют возможность представить новые программные пакеты и услуги, а потенциалные пользователи могут оценить, насколько эти предложения помогут усовершенствовать их бизнес-процесссы»,– отметил гендиректор "АрменТел" Игорь Климко.
«Заинтересованность предпринимателей в системах управления бизнесом, в сегодняшних конкурентных условиях критически важных для развития, поступательно растет. Учитывая это, UITE считает для себя приоритетной целью внедрение информационных и телекоммуникационных технологий в других отраслях экономики»,– заявил исполнительный директор UITE Карен Варданян.