Վարչապետն այցելել է ՊՆ զորամաս
Վարչապետի պաշտոնական կայքը հայտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 10-ին այցելել է Պաշտպանության նախարարության N զորամաս։ Կառավարության ղեկավարը շրջայց է կատարել զորամասում, ծանոթացել օպերատիվ իրավիճակին և զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին։
Նիկոլ Փաշինյանը շրջել է նաև ճաշարանում, ողջունել նախաճաշող զինծառայողներին և ծանոթացել ճաշացանկին, որը համապատասխանում է Զինված ուժերում ներդրվող նոր սննդակարգին։
Կառավարության ղեկավարն անձնվեր ծառայությամբ աչքի ընկած մի խումբ զինծառայողների խրախուսել է նվերներով և մաղթել խաղաղ ծառայություն։

Премьер-министр посетил воинскую часть N министерства обороны
Премьер-министр Никол Пашинян 10 августа посетил воинскую часть N министерства обороны. Глава правительства прошелся по воинской части, ознакомился с оперативной ситуацией и социально-бытовыми условиями военнослужащих.
Никол Пашинян побывал также в столовой, приветствовал завтракающих военнослужащих и ознакомился с меню, которое соответствовало внедряемому в ВС новому порядку питания.
Глава правительства поощрил группу проявивших самоотверженность в ходе несения службы военнослужащих, вручил подарки и пожелал мирной службы.