Զինվորական երդման արարողություն՝ զորամասում
Օգոստոսի 15-ին ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել հանդիսավոր միջոցառում՝ նվիրված նորակոչիկների երդմանը: Այս մասին տեղեկացնում ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Իր ելույթում զորամասի փոխհրամանատարը, շնորհավորելով նորակոչիկներին, նշել է, որ զինվորական երդումը սրբազան պարտք է ամեն հայորդու համար և վստահություն հայտնել, որ նորակոչիկները պատվով կփոխարինեն իրենց ավագ ընկերներին:
Նորակոչիկներն էլ իրենց հրամանատարների առջև երդվել են անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին, անմնացորդ նվիրումով և հպարտությամբ` հավաստիացնելով, որ ամեն ինչ անելու են պետական սահմանի, իրենց հարազատների ու ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելու համար:

Новобранцы приняли военную присягу
15 августа в одной из воинских частей, дислоцированных на восточном направлении Армии обороны, состоялось торжественное мероприятие, посвященное приведению к военной присяге новобранцев. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
В своем выступлении заместитель командира воинской части поздравил новобранцев, отметив, что присягать на преданность родине – священный долг каждого армянина. Замкомандира также выразил надежду, что новобранцы с честью заменят своих старших товарищей.
В свою очередь новобранцы поклялись самоотверженно служить родине и сделать все для обеспечения безопасности государственной границы, своих родных и народа.