Ո՞վ է ասում, որ Էդուարդ Շարմազանովն ավելի շատ իրավունք ունի, քան Շուշան Պետրոսյանը
ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, այսօր անդրադառնալով երեկ հրապարակված ՀՀԿ-ի համամասնական ցուցակին, նշեց, թե իր համար անընդունելի է լրագրողների ձեւակերպումները, թե «հին» հանրապետականներին հետին պլան են մղել, փոխարենը առաջ են բերել նոր անդամագրվածներին:
«Պետք է զերծ մնալ հին ու նոր հանրապետական ձեւակերպումներից: Կա Հանրապետական կուսակցություն, նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ կա հանրապետականների նախընտրական ցուցակ, եւ յուրաքանչյուրն իր ֆունկցիան ունի եւ պետք է իր լուման դնի, որ գնանք այդ բարեփոխումների կուրսին: Ո՞վ է ասել, որ Էդուարդ Շարմազանովը, որը 2001թ.-ից ՀՀԿ-ի կազմում է, ավելի շատ իրավունքներ ունի, քանի 2 օր առաջ անդամագրված Շուշան Պետրոսյանը»,-ասաց Էդուարդ Շարմազանովը:
Ինչ վերաբերում է ցուցակի առնչությամբ արտահայտած դժգոհություններին, ապա այն անցել է ՀՀԿ-ի  խորհրդի եւ գործադիր մարմնի միաձայն որոշմամբ: Է. Շարմազանովն ասաց, որ առաջին անգամը չէ, որ Հանրապետականն իր ցուցակում ընդգրկում է ոչ կուսակցական կամ այլ կուսակցություններին անդամակցող ներկայացուցիչներին: «Մեզ մոտ ցուցակում ընդգրկված 250 հոգին էլ կարեւոր են»,-ավելացրեց Էդուարդ Շարմազանովը:

Кто сказал, что Эдуард Шармазанов имеет больше прав, чем Шушан Петросян?
Вице-спикер Национального Собрания, пресс-секретарь правящей Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов, касаясь обнародованного вчера пропорционального списка РПА, отметил, что для него неприемлемо утверждение журналистов о том, что “старые” республиканцы отошли на второй план, а вместо них на передний план вышли новоиспеченные члены партии.
“Необходимо отказаться от использования выражения “старый республиканец”. Есть Республиканская партия, есть предвыборный список республиканцев во главе с председателем партии Сержем Саргсяном, и каждый имеет свои функции и должен внести свой вклад в дело осуществления реформ. Кто сказал, что Эдуард Шармазанов, который в составе РПА с 2001 года, имеет больше прав, чем Шушан Петросян, вступившая в партию два дня назад”,- сказал Эдуард Шармазанов.
Что касается недовольства по поводу списка, то, как отметил секретарь РПА, он был единогласно утвержден решением совета и исполнительного органа партии. По словам Шармазанова, Республиканская партия не в первый раз включает в свой пропорциональный список беспартийных и представителей других партий. “Все включенные в наш список 250 человек представляют для нас важность“,- добавил Эдуард Шармазанов.