Արսեն Թորոսյանն արձակուրդ է գնում
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 18-ը արձակուրդի է լինելու։ Նրան արձակուրդ տրամադրելու մասին որոշում է այսօր ստորագրել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Արսեն Թորոսյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում, համաձայն վարչապետի որոշման, առողջապահության նախարարին կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանը:
Նշենք, որ արդեն մի քանի օր է մամուլում շրջանառվում են Թորոսյանի պաշտոնանկության մասին տեղեկությունները, նախարարն ապաակտիվացրել է սոցցանցերում իր էջերը, իսկ այսօր «Ազատություն» լրատվական կենտրոնի հետ զրույցում Առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը ո'չ հերքեց, ո'չ էլ հաստատեց այդ լուրը՝ ասելով, թե նախարարը շարունակում է իր բնականոն գործունեությունը։

Арсен Торосян уходит в отпуск
Министр здравоохранения Арсен Торосян с 31-го августа по 18-е сентября будет находиться в отпуске. Решение о предоставлении ему отпуска подписал сегодня премьер-министр Никол Пашинян.
За время отсутствия Торосяна его полномочия, согласно решению главы правительства, будет выполнять первый заместитель министра здравоохранения Анаит Аванесян.
Уже несколько дней в прессе циркулируют слухи об отставке Арсена Торосяна. Министр также деактивировал свои страницы в соцсетях. А сегодня пресс-секретарь Минздрава Алина Никогосян в беседе с радио “Свобода” не опровергла и не подтвердила эту информацию, отметив, что министр продолжает работать.