Նիկոլ Փաշինյանը և Արայիկ Հարությունյանն այցելել են Կաշենի լեռնահանքային համալիր
Աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ այցելել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության Կաշենի լեռնահանքային համալիր: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունը։
Ն. Փաշինյանն ու ԱՀ նախագահն ընկերության ղեկավարների ուղեկցությամբ շրջայց են կատարել համալիրում, ծանոթացել Կաշենի լեռնահանքային համալիրում իրականացվող աշխատանքներին, ընկերության գործունեությանն ու առաջիկա ծրագրերին:
Նշվել է, որ «Բեյզ Մեթըլս»-ը հանդիսանում է Արցախի ամենախոշոր արտադրական միավորումներից մեկը, որի գործունեության արդյունքում մի շարք ոլորտներում իրականացվում են նաև տարբեր ծրագրեր: Տեղեկացվել է, որ արտադրությունն իրականացվում է բնապահպանական արդի չափանիշներին համապատասխան տեխնիկական սարքավորումներով:
Շրջայցի ավարտին տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում ընկերության ղեկավարները մանրամասն անդրադարձ են կատարել հանքանյութի արտադրության գործընթացին և արդյունաբերության ոլորտում ընկերության զարգացման հեռանկարներին:

Никол Пашинян и Араик Арутюнян посетили Кашенский горнорудный комплекс
Находящийся с рабочим визитом в Республике Арцах премьер-министр Никол Пашинян вместе с президентом Республики Арцаха Араиком Арутюняном посетил Кашенский горнорудный комплекс компании “Бейз Металс”.
В сопровождении руководителей компании премьер-министр Армении и президент Арцаха осмотрели комплекс, ознакомились с проводимыми на Кашенском горнорудном комплексе работами, деятельностью и предстоящими программами компании.
Было отмечено, что компания “Бейз Металс” - одно из крупнейших производственных объединений Арцаха, в результате деятельности которого в ряде сфер реализуются различные программы. Было сообщено, что производство осуществляется с использованием соответствующего современным экологическим стандартам технического оборудования.
В ходе состоявшегося в рамках визита совещания руководство компании подробно коснулось процесса добычи полезных ископаемых и перспектив развития компании в сфере промышленности.