ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 31-ին ընդունել է «The HALO Trust» միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպության պատվիրակությանը՝ տարածաշրջանային ծրագրերի ղեկավար Նիկ Սմարթի գլխավորությամբ։
Նախագահի պաշտոնական կայքը տեղեկացոնում է, որ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորել է «The HALO Trust» արցախյան ծրագրի նորանշանակ ղեկավար Մայլզ Հոթորնին նոր պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ հաջողություն մաղթելով Արցախում կազմակերպության կողմից կարևորագույն առաքելության իրականացման գործում: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ կառույցի գործունեությունը կենսական նշանակություն ունի Արցախի համար, քանի որ այն գնահատվում է ոչ միայն ականազերծված տարածքների չափով, այլ այն բազմաթիվ խաղաղ բնակիչների փրկված կյանքերով, որոնք ծրագիրը չգործելու պարագայում կարող էին դժբախտ պատահարի զոհ դառնալ:
Նիկ Սմարթը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության և կառույցի ու պետական համապատասխան մարմինների միջև ստեղծված համագործակցության բարձր մակարդակի համար:

Президент Араик Арутюнян принял делегацию международной неправительственной организации «The HALO Trust»
31 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию международной неправительственной организации «The HALO Trust» во главе с руководителем региональных программ Ником Смартом.
Глава государства поздравил нового руководителя арцахской программы «The HALO Trust» Майлза Хоторна с назначением, пожелав ему удачи в деле осуществления в Арцахе важнейшей миссии организации. По словам президента, деятельность структуры имеет жизненно важное значение для Арцаха, поскольку она оценивается не только размерами разминированных территорий, но спасенными жизнями многих мирных жителей, которые в случае отсутствия программы могли бы стать жертвой несчастного случая.
Ник Смарт выразил признательность президенту за теплый прием и высокий уровень сотрудничества между организацией и соответствующими государственными органами. Во встрече принял участие министр иностранных дел Арцаха Масис Маилян.