Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Հայ փախստականների հարթակ» նախաձեռնող խմբի համակարգող Արթուր Ղազարյանին
Օգոստոսի 31-ին Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է «Հայ փախստականների հարթակ» նախաձեռնող խմբի համակարգող Արթուր Ղազարյանին։
Արցախի ԱԳՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ հանդիպմանը Արթուր Ղազարյանը ներկայացրել է «Հայ փախստականների հարթակի» գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը՝ նշելով, որ նախաձեռնության նպատակն է հանդես գալ որպես միասնական հարթակ՝ համախմբված կերպով ներկայացնելու հայ փախստականների խնդիրներն ու աջակցել տարբեր հարթակներում նրանց իրավունքների և շահերի առաջմղմանը։
Մասիս Մայիլյանը կարևորել է համակարգված ջանքերի անհրաժեշտությունը հատկապես Ադրբեջանից հայ փախստականների և Արցախի օկուպացված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց միջազգային պաշտպանության և միջազգային աջակցության ապահովման գործում` ընդգծելով, որ նրանց իրավունքների ու շահերի պաշտպանությունը հանրապետության արտաքին քաղաքականության կարևոր ուղղություններից մեկն է։

Artsakh Foreign Minister and Coordinator of the “Armenian Refugees Platform” Initiative Group Meet
On August 31, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received coordinator of the “Armenian Refugees Platform” Initiative Group Arthur Ghazaryan.
During the meeting, Arthur Ghazaryan presented the main directions of the “Armenian Refugees Platform”s activities and programs, noting that the Initiative is aimed at acting as a single platform to jointly present the problems of Armenian refugees and to contribute to advancing their rights and interests on different platforms.
Masis Mayilian stressed the need for coordinated efforts especially in ensuring international assistance and international protection for Armenian refugees from Azerbaijan and internally displaced persons from the occupied territories of Artsakh, emphasizing that the protection of their rights and interests is one of the important directions of the foreign policy of the Republic.
Chairman of the ‘International Center for Human Development’ Tevan Poghosyan also participated in the meeting.