Նոր ուսումնական տարուն զուգահեռ 50-ից ավելի պահուստային ավտոբուս երթուղի դուրս կբերվի
Նոր ուսումնական տարուն զուգահեռ Երևանի քաղաքապետարանը նախատեսում է շահագործել պահուստային 50-ից ավելի ավտոբուս: Այդ ավտոբուսները պատկանում են Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ-ին:
Այս մասին «Հետքին» հայտնեց Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Ավտոբուսները երթուղի դուրս կգան, որպեսզի ուղևորները համավարակի պայմաններում պարտադրված չլինեն մարդաշատ հասարակական տրանսպորտով երթևեկել: Նշենք, որ սեպտեմբերի 15-ից բոլոր աշակերտների և ուսանողների համար բացվելու են դպրոցներն ու բարձրագույն ուսումնական հաստատությունները:
«Այժմ նախապատրաստական աշխատանքներ են ընթանում: Ավտոբուսներն աշխատանքային վիճակի են բերվում, որպեսզի ընդգրկվեն երթուղային ցանցում»,- նշեց Հակոբ Կարապետյանը:
Սակայն թե երբ պահուստային ավտոբուսները կշահագործվեն, դեռևս հստակ չէ: Քաղաքապետարանը նաև դեռ չի հայտնում, թե այդ ավտոբուսները որ երթուղին են սպասարկելու: Կարապետյանի փոխանցմամբ՝ դրանց շահագործման երթուղին որոշելու համար քաղաքապետարանում այժմ քննարկումներ են ընթանում:

С началом нового учебного года на линию выйдут более 50 резервных автобусов
С началом нового учебного года мэрия Еревана планирует вывести на линию более 50 резервных автобусов. Эти автобусы принадлежат ЗАО «Автобус Еревана» мэрии города Ереван.
Об этом сообщил редакции Hetq пресс секретарь мэрии Акоп Карапетян.
Автобусы выйдут на линию, чтобы в условиях пандемии, пассажиры не передвигались на переполненном общественном транспорте. Отметим, что с 15 сентября для всех школьников и студентов откроются все школы и вузы.
«Сейчас проводятся подготовительные работы. Для включения в маршрутную сеть автобусы приводятся в рабочее состояние»,- отметил Акоп Карапетян.
Однако, еще не известно, когда автобусы будут введены в эксплуатацию и какой маршрут будут обслуживать. По словам Карапетяна, сейчас эти вопросы обсуждаются.