Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 2 նոր դեպք: Վարակակիրները Ստեփանակերտի և Նորշենի բնակիչներ են, ովքեր նախօրոք մեկուսացված էին և կորոնավարակի տարածման առումով վտանգ չեն ներկայացնում:
Առողջացել է 1 քաղաքացի:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 337 մարդու մոտ, որից 296-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 39, ընդհանուր մեկուսացված է 81 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 64 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 12935 փորձանմուշի հետազոտություն:

Два новых случая COVID-19 в Арцахе
За минувшие сутки в Арцахе было выявлено два новых случая коронавирусного заболевания. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах. Вирусоносителями оказались жители города Степанакерта и общины Норшен, которые были заранее изолированы и не представляют опасности с точки зрения распространения коронавирусной инфекции.
По сей день COVID-19 подтвержден у 337 человек. 296 из них преодолели болезнь. На данный момент фактическое лечение получают 39 пациентов. В изоляции находится 81 человек.