Արցախում կորոնավիրուսային վարակի 4 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախում սեպտեմբերի 17-ին հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, վարակակիրներից երկուսը Մարտունու շրջանի Սոս, մյուսը՝ Մաճկալաշեն գյուղերից են, Մաճկալաշենում հաստատված օջախի շփման շրջանակից: Մեկ վարակակիր էլ Մարտունի քաղաքից է, նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր, ով նախօրոք մեկուսացված էր:
Առողջացել է 10 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 349 մարդու մոտ, որից 311-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 36, ընդհանուր մեկուսացված է 69 քաղաքացի:
Բժիշկները 3 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 6-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 127 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 13 272 փորձանմուշի հետազոտություն:

Четыре новых случая коронавирусного заболевания в Арцахе
17 сентября в Арцахе подтвердились 4 новых случая коронавирусного заболевания. По сообщению Министерства здравоохранения республики, двое вирусоносителей – жители общины Сос Мартунийского района, один вирусоноситель из села Мачкалашен, имеющий отношение к местному очагу заражения, и четвертый – из города Мартуни, который контактировал с выявленным ранее очагом заражения и был заранее изолирован.
Выздоровели 10 человек.
По сей день COVID-19 диагностирован у 349 лиц, 311 из которых преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 36 пациентов. Изолированы 69 человек.